Om Egersund seilforening

Egersund Seilforening ble etablert i 1999, og har tilhold på Nysundhalsen Seilsportsenter ved Eigerøy bru. Vi er en aktiv seilforening med ca 200 betalende medlemmer. 

Vårt mål er at vi skal tilrettelegge for alle som vil lære og seile skal kunne gjøre dette uten at det må investeres i båt og utstyr. Vi tilbyr derfor som du vil se under aktivitesfanen, gratis opplæring i våre seil joller i sommersesongen.

Samtidig ønsker vi å tilrettelegge for de som har båt / båtplasser gode fasiliteter som skaper ett godt seil miljø.

Nysundhalsen skal være både for de som ønsker å bruke området til fysisk aktivitet og de som ønsker å bruke det til rekreasjon

 

Historie

Fra foreningen ble stiftet i 1999 starten jobben med å finne egnet plassering og det ble tidlig bygget en brygge på dugad som var plassert på Grønehaugen på Eigerøy. Da denne plassen ble overtatt av næringsvirksomhet flyttet klubben denne bryggen til Indre havn og er nå en del av tilbudet i Egersund Gjestehavn som vi drifter for Egersund Kommune. Klubblokalene da var leide lokaler i Storgaten i sentrum men å utvikle foreningen videre var ikke mulig med slike fasiliteter.

Det ble nedsatte en komitee som kom i kontakt med Ebba Jakobsen som eier området vi i dag leier. Hun har vist stor interesse for klubben og sammen har vi nå gjennom 2 byggetrinn ferdigstilt vårt flotte seilanlegg på Nysundhalsen gjennom utallige dugnadstimer. Mange mener vi nå disponerer Norges flotteste seilanlegg, noe vi er veldig stolte av.

 

 

Styre:

Leder: Roy Hovland
Epost: leder@egersund.seilforening.org

Nestleder: John Magne Hestnes
Epost: john@pronav.no

Sekretær: Anders Helgesen
Epost: anders@pronav.no

Styremedlem: John Harry Øglend
Epost: john-harry.oglend@cognizantog.com

Styremedlem: Magdalena Styrnik Jørgensen
Epost: magdastyrnik@gmail.com

Styremedlem: John Terje Skaara
Epost: John.Terje.Skaara@etman.no

Varamedlem 1: Joakim Grude
Epost: joag@equinor.com

Varamedlem 2: Hans Petter Slettebø
Epost: hans.petter.slettebo@etman.no

Barne og Ungdomsavdeling:
Leder: Magdalene Styrnik Jørgensen
Epost: magdastyrnik@gmail.com

Trener: Simon Campbell (erfarne seilere)

Trener: Øyvind Misje (unge uerfarne seilere)

Trener: Sondre Talgø Olsen (unge uerfarne seilere)

Tur og Seilaskomitee:
Leder: Rune Strand
Epost: rune@pronav.no

Anleggskomitee:
Leder: John Terje Skaara
Epost: John.Terje.Skaara@etman.no

Gjestehavnkomitee:
Leder: Geir Inge Venes
Epost: Geir.Inge.Venes@akersolutions.com

Husansvarlig:
Therese Skaara Helgesen
Epost: therese.s.helgesen@gmail.com

Kontrollkomitee:
Harald Kvadsheim
Epost: harald.kvadsheim@nordan.no

John Jensen
Epost: john.jensen@pelagia.com

Her finner du oss

Egersund Seilforening
Gamle Eigerøyveien 100
4373 EGERSUND

Klikk her for å se adressen i Google maps